top of page

Animal Assisted Wellbeing
at Work

Szczęśliwy pies

Interwencje z udziałem zwierząt (Animal Assisted Interventions) to ukierunkowane na cel i ustrukturyzowane  działania, które  włączają zwierzęta w opiekę zdrowotną, edukację i usługi dla ludzi w celu uzyskania korzyści terapeutycznych oraz poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia.
Wizyty specjalnie przygotowanego zespołu (pies i człowiek) w miejscu pracy zmniejszają stres, poprawiają morale i satysfakcję pracowników oraz zwiększają produktywność. Liczne badania wykazały, że kiedy ludzie poświęcają kilka chwil na pogłaskanie zwierzęcia, ich stres zmniejsza się. Badania pokazują również, że zwierzęta w miejscu pracy często prowadzą do bardziej produktywnej interakcji ze współpracownikami, zwiększonego poziomu zaufania między nimi i bardziej efektywnej współpracy. 

Słodkie Happy Dog

Korzyści z kontaktu z psem

Psy redukują stres i napięcie

Wiele badań wskazuje, że dotykanie czy głaskanie psa prowadzi do zmniejszenia tętna, zmniejszenia poziomu wytwarzanego kortyzolu, zwiększonej produkcji oksytocyny. Interakcja z psem obniża poziom odczuwanego stresu oraz pozwala lepiej radzić sobie z wyzwaniami.

Psy stymulują komunikację i współpracę

Naukowcy z Central Michigan University odkryli, że zachowanie ludzi w otoczeniu, w którym obecny jest pies, jest bardziej „współpracujące, wygodne, przyjazne, aktywne, entuzjastyczne i uważne”. 

Psy podnoszą satysfakcję z pracy

Psy pomagają zmniejszyć  koncentrację na negatywnych emocjach. Nawet krótka zabawa wspiera poczucie bezpieczeństwa, komfortu i odczuwanie pozytywnych emocji.

Psy zwiększają kreatywność i rozwiązywanie problemów

Obecność psa sprawia, że jesteśmy w stanie spojrzeć na wyzwania z innej perspektywy, jesteśmy mniej krytyczni, chętniej nawiązujemy współpracę i testujemy nowe rozwiązania.

Jak to działa

Pysk psa
Czarny pies

Wizyty w określone dni tygodnia

Pan Łapek przyjeżdża do Was w określone dni na określony czas (max 2h). Bawicie się z nim jego zabawkami, szczotkujecie go lub po prostu głaszczecie. Może być z Wami w trakcie pracy lub podczas przerw np. w czasie lunchu.

Pan Łapek i spotkania

Możecie zaprosić pana Łapka na spotkania. Dzięki temu Wasz zespół zyska energię i pozytywne nastawienie do wyzwań. Wizyta poprzedzona jest konsultacją z prowadzącym spotkanie, aby omówić zakres zadań pana Łapka.

Zbliżenie z Black Dog

Wydarzenia specjalne

Pan Łapek chętnie podejmuje się zadań specjalnych. Dobrze czuje się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest dobra atmosfera i pozytywne emocje. Lubi wręczać dyplomy, zachęca ochotników i ułatwia wystąpienia.

Spacerowanie z psem

Organizacja

  • W spotkaniach bierze udział specjalnie przygotowany i szkolony zespół: pies wraz ze swoim opiekunem

  • Przed realizacją spotkania informujemy pracowników o korzyściach oraz ryzykach związanych z kontaktem ze zwierzęciem

  • Aby zorganizować spotkanie konieczne jest ustalenie szczegółów organizacyjnych, które pozwolą na zapewnienie bezpieczeństwa, higieny i dobrostanu zarówno ludzi jak i zwierząt

Zapraszamy do kontaktu - chętnie odpowiemy na wszystkie pytania

KONTAKT

Dziękujemy za przesłanie!

Kontakt
bottom of page