top of page
Mindful Morning (Wpis na Facebooku).png

Tylko 20 minut

Mindful Morning

​W wybrany dzień tygodnia o określonej godzinie pracownicy dołączają do spotkania online i biorą udział w spotkaniu które zawiera poniższe elementy:

 

1. Wiedza o stresie jest niezbędna aby poznać mechanizm jego powstawania. Dzięki temu można zrozumieć w jaki sposób powstaje stres i co najważniejsze w jaki sposób mu zapobiegać i radzić sobie z nim, gdy już się pojawi.

Ćwiczenia: dyskusja

2. Mindfulness to stan uważności, rodzaj prostej, nieoceniającej uwagi, skoncentrowanej na teraźniejszość. Każda myśl, emocja czy odczucie, jest jedynie zauważana i akceptowana, bez podążania myślami za nimi.Osiągnięcie tego stanu pozwala na obserwowanie doznań płynących z umysłu i z ciała, bez automatycznego reagowania na nie. Praktykowanie uważności uczy świadomości własnych myśli i uczuć oraz odnoszenia ich do szerszej perspektywy, nie utożsamiania się z nimi. Osoby praktykujące regularnie mindfulness mogą lepiej radzić sobie z napięciem, łatwiej odzyskiwać równowagę emocjonalną, dystansować się od własnych myśli i zmartwień.

Ćwiczenia: oddech

2. Relaksacja to stan odprężenia, zmniejszenia napięcia mięśni i ogólnej mobilizacji organizmu oraz wewnętrzny spokój. Dzięki temu możliwy jest odpoczynek, odprężenie, spowolnienie psychofizyczne.

Ćwiczenia: trening autogenny Shultz'a

3. Ćwiczenia rozciągające pozwalają na redukcją napięcia mięśniowego przyczyniając się do obniżenia poziomu stresu. Ćwiczenia rozciągające są podstawą techniką związaną z radzeniem sobie ze stresem.

Ćwiczenia: proste ćwiczenia rozluźniające mięśnie

Korzyści dla uczestników:

  • praktyczne ćwiczenia redukujące napięcie

  • czas na uspokojenie umysłu

  • przerwa na relaks dla ciała

  • krótka i przyjazna forma - 20 minut

  • możesz dołączyć i wyjść kiedy chcesz

bottom of page